moja-pensja.pl
Negocjujesz podwyżkę?
Sprawdź od czego zależy Twoje wynagorodzenie!
Twoja pensja
kalkulatory płac
stanowiska
miasta i regiony
oferta dla firm

Moje konto

Szukaj stanowiska

wpisz nazwę stanowiska
  • partner
  • partner

Promocja 45% zniżki

Pełny raport o zarobkach na stanowisku sekretarz sądowy za jedyne 6 PLN

Sprawdź ile zarabia

Abonament

Pełne raporty płacowe dla ponad 1200 stanowisk!
40 raportów branżowych!

Kalkulator brutto/netto

podaj kwotę brutto

English version

Average Judicial Secretary job salary

Ile zarabia sekretarz sądowy?

Loading
stanowisko z grupy: sądownictwo
poziom stanowiska: pracownik szeregowy
wymagane wykształcenie: zawodowe lub średnie
znajomość języka obcego: niewymagana

Zarobki brutto/netto na stanowisku sekretarz sądowy

W Polsce sekretarz sądowy zarabia 2100 PLN brutto. Po odliczeniu składek na ZUS, NFZ i podatku daje to pensję netto w wysokości 1530 PLN.

zarobki netto  
  1530 PLN
zarobki brutto  
  2100.00 PLN
wynagrodzenie brutto 2100.00
składka ub. emerytalnego 204.96
składka ub. rentowego 31.5
składka ub. chorobowego 51.45
składka ubezpieczenia zdrowotnego 163.09
zaliczka na podatek dochodowy 119.00
suma potrąceń 570
wynagrodzenie netto: 1530
Pracujesz jako sekretarz sądowy? Powiedź ile zarabiasz! Podaj pensję brutto

Zobacz nasz najnowszy raport branżowy

Dowiedz się ile zarabia dyrektor, kierownik, specjalista oraz pracownik szeregowy zatrudniony w Twojej branży. Zobacz raport o wynagrodzeniach w branży sądownictwo

Ile zarabiają sekretarze sądowi ?

Rynkowe zarobki na stanowisku sekretarz sądowy zawierąją się w przedziale od 1900 PLN do 2200 PLN. Oznacza to, że co drugi sekretarz sądowy w Polsce otrzymuje pensję pomiędzy 1900 PLN a 2200 PLN. 10 procent przedstawicieli tego zawodu otrzymuje wynagrodzenie w wysokości mniejszej niż 1500 PLN. Natomiast najwyższe płace na jakie mogą liczyć sekretarze sądowi to zarobki rzędu 2600 PLN. Powyżej tej kwoty zarabia 10% pracowników zatrudnionych na tym stanowisku. Dowiedź się więcej o wynagrodzeniach z pełnego raportu.
 
1500
1900
2100
2200
2600
rozkład zarobków

Wynagrodzenie na stanowisku sekretarz sądowy stanowi 58% przeciętnego wynagrodzenia w Polsce.
Nie zgadzasz się z danymi zaprezentowanymi w naszym serwisie?
Powiedz nam ile tak naprawdę się zarabia na stanowisku sekretarz sądowy?

Wyraź swoją opinię na temat zarobków na prezentowanym stanowisku

Waszym zdaniem:

Niemożliwe... Zakończyłam prace w sądzie rejonowym w 2006 roku; pracowałam na stanowisku starszego sekretarza sądowego i już wówczas mój zarobek netto (wraz z wysługą lat) kształtował się na poziomie około 1850 zł NETTO!
Agnieszka - 2016-07-18

7 lat stażu pracy - 1890 zł brutto z wysługą lat, na rękę 1390 zł, sa swojego sędziego robię wszystko, czasem zdaje mi się, że lepiej znam k.p.k. niż on. farsa
eta - 2014-01-26

Ja mam wyższe 2-go stopnia, i niestety zarabiam 2200 zł brutto :( to jest jakaś farsa. Jeszcze te 5 lat temu, to była mała pensja, ale dziś jest to jałmużna :(
Katarzyna - 2013-12-05

Jak to teraz jest z nami sekretarzami bez wyższego wykształcenia? Ile zostało nam czasu na zrobienie wykształcenia wyższego? Mimo że zdawaliśmy egzamin na sekretarza i mamy sporo lat przepracowanych to nic nie daje? Nawet nie ma określonego kierunku studiów jakie trzeba zrobić.
sekretarz - 2013-08-28

To, że sędziowie ujmują się za sekretarzami sądowymi, to bzdura. Oni uważają, że sekretarki mają pełnić rolę służebną. Pisać za nich wszystko np. projekt wyroku, postanowienia, potem z ubolewaniem ile mają pracy podpiszą i idą do sekretariatu, wrócą jak protokolant napisze wszystko i znowu z ociąganiem podpiszą orzeczenie. W sekretariacie pani wypiszą zarządzenia, zostawią miejsce na wstawienie terminu rozprawy i podpis sędziego. I znowu sędzia z ociąganiem podpisze..............tak jest, mój panie, a do sekretarki, jak się nie podoba to won, na twoje miejsce są inni. A w mediach, jak to użalają się na niskie zarobki sekretarek. Ja pracuję 8 lat w sądzie i zarabiam 1700 zł. Dostaję 500 zł alimentów na dwoje dzieci. Za mieszkanie płacę 800 zł, za przedszkole 200 zł, dziecko w szkole potrzebuje 100 zł, światło 150 zł, telefon 100 zł, rtv i internet 90 zł i zostało na życie ( wyżywienie i ubranie) !!!!!!!!!!! Poszaleję, prawda. Więc pan ( pani) sędzio spróbuje pan ( pani ) za moje pieniąd
sekretarka - 2013-08-27

Smutna prawda z wynagrodzeniami sekretarzy sądowych, a wymagania ciągle rosną. Natomiast wobec sędziów wymagania nie rosną, ich zarobki rosną, a oni i tak przychodzą do pracy o 9 a nawet później, wychodzą o 14, w najgorszym przypadku o 15, w czasie pracy wyskoczą do kolegi sędziego na kawę, a potem pójdą na obiad. Jak mają 4 godziny dziennie efektywnej pracy to max. Fajnie tak zarabiać 5-10 tys. za pół etatu.
sekretarz sądowy z 10-letnim stażem - 2013-02-17

jestem zastępcą kierownika w s.r., zarabiam 1850 zł z dodatkiem funkcyjnym i dodatkiem specjalnym po 8 latach pracy. chciałabym, aby przepisy się zmieniały, żebyśmy mieli prawo strajkować - bo to może być ciekawe gdyby tak wszyscy urzędnicy sory ,,niewolnicy\'\' wyszli na ulicę, co by nasi biedni sędziowie bez nas zrobili?
sek.sądowy - 2013-01-31

Zgadzam się z poprzednikiem, aby być sekretarzem sądowym trzeba mieć obowiązkowo wyższe wykształcenie, najlepiej prawo lub administracja. Zawodowe lub średnie wykształcenie w sądzie to może mieć np. woźna sądowa lub pan z szatni ( z całym szacunkiem dla ich pracy). Ja po 10 latach stażu w SR zarabiam netto 1450 zł.
sekretarz - 2013-01-30

Ty nie wiesz o czym piszesz, nie znasz tematu. Obecnie każdy sekretarz sądowy ma obowiązek mieć wyższe wykształcenie, z rarabia 1/4 wynagrodzenia sędziego!!!!!Pracuje przez co najmniej 8 godzin. Wykonuje wikszość obowiązków należnych sędziemu, za wyjątkiem ogłoszenia wyroku, bądź postanowienia. Bo wyrok i postanowienie napisane jest( niepisany obowiązek) przez sekretarza sądowego. Natomiast sędzie z komentarzem, co znowu, z ociężałością ile to ma pracy podpisze wyrok.
sekretarz sądpwy - 2013-01-13

Współczuję niskich zarobków, wynagrodzenie powinno być godziwe, ale nie można porównywać stanowiska sekretarza sądowego do zawodu sędziego. Różne stanowiska , różni ludzie, kompetencje i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Aby zostać sek.sądowym trzeba mieć m.in wykształcenie zawodowe/średnie, a aby zostać sędzią, trzeba jednak więcej się pouczyć.
Obiektywna - 2013-01-08

Pracuję w SR parę ładnych lat. Na stanowisku sekretarza pracuje się za siebie ale przede wszystkim z sędziów, którzy są takim strasznymi bietakami obłożonymi pracą, że dziężko ich zastać w pracy (owszem są wyjątki). Sędzia, który się nie wyrabia z włąsną pracą poprzez własnego lenia w dupie zwala winę na sekretariat i ocenia jego pracę a sam sędzia we własnej szafie ma archiwum akt. No ale kurwa, przecież to sekretarz jest temu winien, jeżeli nie wyciągnie sędziemu akt z jego własnej szafy i nie poprosi o wydanie zarządzenia. Tak to jest rozwiązane ale zdaniem ludzi wyższego szebla trzeba mówić, że jest dobrze. A wypłata? jaka wypłata, to jest danina.
sekretarz - 2012-12-17

na tym stanowisku pracuje się za siebie, za sędziego, za nieobecną akurat koleżankę i generalnie wychodzi, że robi się na 3 etatach a płacone jest jak za kiepski jeden. Z tego co się orientuję to magazynier w TESCO średnio zarabia 3000 zł. i nie ma żadnego ciśnienia i bólu głowy. Strajkowa nam nie można za to gotowi na opierdziel musimy by zawsze, bo jakoś tak sie utarło, że jesli jest coś nie tak, to zapewne zawiódł sekretariat. Wsytd się przyznac, że się pracuje w takiej instytucji, prędzej można liczyc na przebicie opony w samochodzie niż na podwyżkę.
sfrustrowana - 2012-12-11

Tylko Pani Suchocka wiedziała, że Sąd, to nie tylko sędziowie, ale też sekretarze sądowi i nas doceniła. Kolewjni ministrowie myśleli o sędziach i swoich kieszeniach dla nich pieniądze były. Prawda jest taka, że gdyby nie skeretarz, to sędzia by nie ujechał. Przychodzą o 9.00 na salę rozpraw, gdzie sekretarz już wszystko przygotuję. Załamują ręce, bo mają tyle.........podpisów złożyć. Wypłata sędziowie 5000-9000 zł, sekretarz 1500 zł. Takiego mamy ministra kolejnego zresztą, którzy nie mają pojęcia, że w sądzie jest taki ktoś jak sekretarz sądowy, po którego barkach wspina się sędzia.
sekretarz sądowy, już po proteście - 2012-10-27

Zarobki to śmiech. Dodatkowo zatrudniani są ludzie na stanowiskach z obsługi tak jak ja i zarabiaja 1200 zł na rękę. Taka nagroda po 7 latach pracy, bo na początku było 799 zł.
szkoda życia na prace w sądzie, odradzam każdemu... - 2012-09-19

Moje zarobki w S.A. na stanowisku st. sekr s. to 2210 netto.
12 lat w SA - 2012-07-17

Chcę zabrać głos. Pracuję w sądzie rejonowy 20 lat, Jestem st sekr sąd i moje wynagrodzenie to kwota 2000 zł. Stałe opłaty to 1200 zł, utrzymuję dziecko na studiach, choruję na nadciśnienie. Wystarczy. Niestety wynagrodzenie nie wystarcza na utrzymanie.
sekretarz w sądzie - 2012-07-16

Wypowiadajcie się koleżanki z sądu, może ktoś w końcu nas zauważy. Praca w wydziale rodzinnym, to codziennie tragedie wielu rodzin, my to słuchamy, szczerze współczujemy, a nasze dusze, kto o tym myśli. Na pewno nie sędziowe. Inni, myślą siedzą w biusze i nic nie robią, a co naszą duszą patrzącą na nieszczęścia innych.
15 lat w sądzie - 2012-07-14

Bardzo smutne są wypowiedzi, ale naprawdę prawdziwe. Niskie zarobki, miesięczne wydatki: opłaty związane z utrzymaniem mieszkania, zakup żywności, utrzymanie dziecka+ równa się cała wypłata, A jakaś rozrywka, niestety. Jak żyć?!!!!!!!!
cy w sądzie - 2012-07-14

Zgadza się z koleżanką sekretarz sądowy
też sekretarz sądowy - 2012-07-12

Ja również pracuję w Sądzie, czy ktoś nas słyszy, czy ktoś nam pomoże, od 5 lat, nie mieliśmy podwyżki wynagrodzenia, co miesiąc natomiast są podwyżki czynszu, światła, paliwa, żywności. Czy ktoś w końcu ujmie się za sekretarzami sądowymi, bo na pewno nie zrobią tego sędziowie. Ich wynagrodzenia wystarcza na sowite utrzymanie, a strajkują, mają dni bez wokand. Sekretarki zrobią wszystko, a oni łaskawie złożą podpis i wezmą wynagrodzenie ok 10.000 zł. Sekretarki, to dla nich służa, mają pracować i nie gadać, bo wielu, mówi, jak się nie podoa, to won!!!!!!!Myślę, ze Panie ze mną zgodzicie się.
sekretarz sądowy - 2012-07-11

ja jestem również st sekr sąd i po 25 latach moje wynagrodzenie wynosi 2500 zł, czynsz i funduszem remonotwym 860 zł, światło 120 zł,telefon 80 zł, z podanego wynagrodzenia muszę odjąć 450 zł, ponieważ splacam KZP w pracy. Zostaje mi .......oh dużo!!!!!na głodowe utrzymanie, bo mam jeszcze dwoje dzieci do wykształcenia. Mąż jak to wielu panów nie płaci alimentów. Ot i tyle.
sekretarka w SR - 2012-07-11

w mieście powiatowym, jestem starszym sekretarzem sądowym i po 23 latach zarabiam 2450 zł netto
koleżanka z Sądu - 2012-07-11

Po 15 latach starszy sekretarz sądowy, w powiatowym mieście zarabia 2250 zł brutto
st sekr sąd - 2012-06-21

Moim zdaniem te zarobki na tym stanowisku (wykształcenie wyższe) to nada. Sprzątaczka po podstawówce chyba zarabia więcej ?
zszokowana - 2012-06-14

zabrakło mi linijek miało być: ....wysoko to w ogóle czyta.
Aneta - sekretarz sądowy - 2012-04-14

Żenadą jest to, że ludzią się wydaje, że niewiadomo jaki prestiż mamy pracując jako sekretarze. mam 6 letni staż jako sekretarz sądowy z wyższym wykształceniem i zarabiam 1520 zł, w tym 150 zł to wysługa lat :( Ciekawe czy ktoś ustawiony wysoko to w ogól
Aneta - sekretarz sądowy - 2012-04-14

Dziwne te zarobki bo ja też mam 1300 netto. Więc skąd te kwoty? Nie ma co się dziwić bo jak wyliczymy średnią z zarobków moich i kierowniczki to wyjdzie że mamy po 3000 netto :) Żenada
Agnieszka - sekretarz sądowy - 2012-01-24

Jako sekretarz sądowy z doświadczeniem zarabiam niecałe 1500 zł netto, co daje niecałe 2100 brutto. Teoretycznie łapię się na początek wykresu, ale jednak kwota zarobków to żenada :(
kabo - 2011-11-17

Gdzie tak płacą, od razu bym się przeniosła. Po 8 latach pracy zarabiam 1300,00 zł netto - oczywiście z wykształceniem wyższym. Porażka. Aż żal patrzeć na takie statyski.
Ula - 2011-11-15

ja mam starszego sekretarza sądowwego i netto mam 1426 zł!!!!!!! Porażka
??? - 2011-09-10

Ciekawe skąd te kwoty????
g - 2011-08-31

Jestem ciekawa skąd się wzięły takie dane? Ja pracuję w sądzie okręgowym na stanowisku sekretarza i na oczy nie widziałam pensji w wysokości 2000 zł miesięcznie netto!!! - tyle to ja zarabaim BRUTTO!!!!
pracownik sądu - 2011-08-28

Sorki za błąd miało być 2000 - 2500 zł. :)
asshole - 2011-08-28

Te zarobki sa nieprawdą. 2000 zł do 25000 zł brutto to przeciętna płaca, nic ponad to!
asshole - 2011-08-28

10% zarabia 1600 zł?? a nie 90%!!!!!!!! ja mam 1350
kc - 2011-08-18

Ciekae kto tyle zarabia, bo napewno nie u nas tyle co pokazujecie netto to my prawie brutto mamy i to z wysługa lat żałosne
a - 2011-08-17

W tym miesiącu 4450 brutto. Duży sąd, odpowiedzialne stanowisko, inspektor. I tak uważam, że płacą mi jak psu za to co robię
ed - 2011-08-14

chciałabym tyle zarabiać a mam tylko 1300 netto
Agnieszka - 2011-08-14

Dziwne, bo ja zarabiam 1300 netto więc skąd te zarobki?
Agnieszka - 2011-08-14

wszystko wszystkim ale za pracę na takim stanowisku należy nam się o wiele więcej. Niektóre koleżanki pracujące w sklepie więcej zarabiają.
jjj - 2011-08-04

Ciekawe ale ja na stanowisku sekretarza zarabiam 1300 zł na ręke. Ciekawe gdzie te 2000??? Sprawdzcie lepiej informacje
nnm - 2011-07-20

Ciekawe ale ja na stanowisku sekretarza zarabiam 1300 zł na ręke. Ciekawe gdzie te 2000??? Sprawdzcie lepiej informacje
nnm - 2011-07-20

2.150 brutto, żenujące, a praca jak w kopalni, pozdrawiam
am - 2011-07-12

Gdzie tak jest bo nie dowierzam. ja parcuję jako sekretarz sądowy, mam 8 lat stażu pracy i zarabiam 1500 zł, a te 2.000zł, to będzie chyba dopiero po 20 latach stażu
11 - 2011-05-08

Proszę zwróćcie z potrąceń 500 zł a nie jak zabieracie 811,17 a będziemy szczęśliwi, tacy jak jak, który mają ledwo 1 500,00 zł po 6 latach pracy, z wyższym wykształceniem :) sprawiedliwość jest ślepa ;)
Gość - 2011-04-15

Ogólna charakterystyka stanowiska pracy sekretarz sądowy

Sekretarz sądowy wykonuje w sądzie czynności administracyjne związane z biegiem sprawy sądowej.

Zadania i obowiązki na stanowisku pracy sekretarz sądowy

- " prowadzenie repertoriów (ksiąg) sądowych przez dokonywanie w nich wpisów obrazujących bieg sprawy, jak: data i osnowa pisma wszczynającego postępowanie sądowe, treść zarządzeń sędziowskich, daty i treść zapadłych orzeczeń, wniesienie rewizji lub zażalenia, przedstawienie akt sądowi wyższej instancji wraz ze środkiem odwoławczym, dane dotyczące wykonania orzeczenia sądowego,
- dbanie o porządek w aktach (niezwłoczne wkładanie wnoszonych pism do właściwych akt, zszywanie i numerowanie akt),
- szybkie ekspediowanie akt sądowych, zwłaszcza w przypadku wniesienia środka odwoławczego do zapadłego w sprawie orzeczenia,
- protokołowanie na rozprawach i posiedzeniach sądowych,
- realizowanie zarządzeń sędziowskich dotyczących rozprawy,
wypisywanie wezwań i zawiadomień o rozprawie, przygotowywanie i ekspediowanie dokumentów koniecznych do doprowadzenia na rozprawę oskarżonego tymczasowo aresztowanego, sporządzanie i ekspediowanie odezw (żądań informacji), sporządzanie wokandy, kompletowanie akt na posiedzenie sądu, przedstawianie akt sędziemu w przypadku wpłynięcia pisma do akt itp.,
- kontrolowanie przygotowania sali na posiedzenie sądu,
- kontrolowanie akt ""na kalendarzu"" ( tj. oczekujących na wpłynięcie pisma),
- prowadzenie terminarzy (sporządzenia uzasadnienia orzeczeń, wysyłki akt na zewnątrz) oraz księgi należności sądowych, spraw związanych z obrotem zagranicznym itp.,
- sporządzanie i wydawanie odpisów orzeczeń i innych dokumentów sądowych,
- pobieranie i kasowanie znaczków opłaty sądowej za określone czynności sądowe i kancelaryjne."
źródło danych | reklama | polityka prywatnosci | regulamin | kontakt: info@moja-pensja.pl
Powiedz ile zarabiasz!
Odbierz analizę płac »
1200 stanowisk
40 branż
Kup pełny dostęp!